top of page

Trasa

 

Hlavná časť trasy Leteckej stovky vedie pohorím Považský Inovec, jej záverečný úsek z Mníchovej Lehoty cez Mackovú, popod Čiernachov a Chatu pod Ostrým vrchom patrí do Strážovských vrchov. Štart a cieľ sa nachádza v meste Trenčín.

 

S výnimkou úvodného úseku do Beckova vedúceho väčšinou súbežne s Vážskou cyklomagistrálou a s výnimkou záverečného úseku resp. dobehu do cieľa v Trenčíne celá trasa Leteckej stovky prebieha po značených turistických chodníkoch. Trasa Leteckej stovky 2023 bola certifikovaná ITRA za 4 body.

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo zmeny trasy a časových limitov kontrolných stanovíšť. V prípade takýchto zmien budú prihlásení účastníci informovaní prostredníctvom e-mailu.

Parametre trasy na základe ITRA certifikácie:

105 km (dĺžka trasy) / +3300 m (celkové stúpanie) / -3250 m (celkové klesanie)

Online mapa trasy (priebeh trasy pre zobrazenie na TuristickaMapa.sk)

GPX súbor na stiahnutie (použite prosím tento súbor, nie export z online mapy trasy)

Priebeh trasy s farbami turistických značiek:

Vlastné značenie:

Trenčín, budova Lodenice na ulici Kniežaťa Pribinu 6777 => po Vážskej cyklomagistrále (s výnimkou obchádzky pri obci Krivosúd-Bodovka a pred obcou Beckov) 

 

Zelená TZ:

Miesto pripojenia chodníka na hrádzi Váhu k zelenej turistickej značke (odbočenie doľava) => Beckov

Modrá TZ:

Beckov => Kálnica => Piesky => Nad Izbou => Pod Ostrým vrchom

 

Červená TZ:

Pod Ostrým vrchom => Sedlo pod Panskou Javorinou

 

Modrá TZ + vlastné značenie:

Sedlo pod Panskou Javorinou => Panská Javorina => Kulháň => Odbočka do Nemečiek (v záverečnom 700 m dlhom úseku sa ide po "Lesníckom náučnom chodníku Duchonka - Kulháň")  => Duchonka => Odbočenie doľava k občerstvovacej stanici a kontrolnému stanovišťu K3 Duchonka, Penzón Slniečko (dĺžka zachádzky cca 320 m) => Návrat na modrú TZ po tej istej ceste späť => Odbočka do Podhradia

Žltá TZ:

Odbočka do Podhradia => Podhradie

Modrá TZ:

Podhradie => Podhradie, chaty => Úhrad, rázcestie => Dolina, chaty => Horáreň pod Kostolným vrchom

 

Červená TZ:

Horáreň pod Kostolným vrchom => Bezovec, bus => Bezovec, rekreačné stredisko => Šport chata => Sedlo pod Skalinami => Zľavy => Pod Prieľačinou => Sedlo pod Panskou Javorinou => Pod Ostrým vrchom => Tri boky => Nad Studnicami => Inovec => Pod Inovcom => Chata pod Inovcom => Mníchova Lehota, vlak => Chata pod Ostrým vrchom => Soblahov => lesopark Brezina => Trenčín, Hotel Elizabeth 

 

Vlastné značenie:

Trenčín, Hotel Elizabeth => Trenčín, budova Lodenice na ulici Kniežaťa Pribinu 6777

Občerstvovacie stanice a kontrolné stanovištia:

Na trase budú umiestnených šesť občerstvovacích staníc s nápojmi a jedlom. Na týchto miestach budú zároveň aj kontrolné stanovištia so zápisom časov aplikáciou elektronickej časomiery. Nižšie nájdete ich zoznam vrátane umiestnenia, vzdialenosti od štartu a časového limitu.

 

Kontrolné stanovištia budú označené ceduľami uvádzajúcimi číslo kontrolného stanovišťa, miesto, vzdialenosť od štartu a časový limit.

Na trase nebudú kontrolné body s heslami, kliešťami, fixkami a pod. (“neživé” kontroly bez dobrovoľníkov). Na trase treba počítať s minimálne jedným tajným kontrolným stanovišťom (živá kontrola). Jeden chýbajúci záznam z kontrolného stanovišťa znamená diskvalifikáciu účastníka.

Cieľ: 

Cieľ Leteckej stovky sa nachádza v Trenčíne v budove Lodenice na ulici Kniežaťa Pribinu 6777). Celkový časový limit pre absolvovanie trasy Leteckej stovky je 28 hodín (do 10.00 hod. v nedeľu 12. marca 2023).

Upozornenia k trase a jej stavu:

Informácie budú zverejnené v marci 2023.

bottom of page