top of page

Informácie

Pozývame vás srdečne na horský ultramaratón a diaľkový pochod Letecká stovka, ktorá sa bude konať 11.-12. marca 2023 v pohoriach Považský Inovec a Strážovské vrchy. Podujatie s trasou dlhou 105 km je určené pre jednotlivcov. Leteckú stovku 2023 organizuje o.z. SLOVAK ULTRA TRAIL.

O.z. SLOVAK ULTRA TRAIL je od roku 2015 členom ITRA (International Trailrunning Association).

 

Upozorňujeme, že Letecká 50 je samostatným diaľkovým pochodom a nie je súčasťou tohto podujatia.


Kategórie:
Muži
Ženy

Štartovný poplatok:

50 EUR na osobu

 

O spôsobe úrady príspevku budú prihlásení účastníci informovaní prostredníctvom e-mailu.

Počet účastníkov:

Maximálne 200 účastníkov

Zľavy na základe ITRA bodov (ITRA performance index - kategória GENERAL):

Muži s 700 a viac bodmi: zľava 50%

Muži s 800 a viac bodmi: zľava 100%

Ženy s 550 a viac bodmi: zľava 50%

Ženy s 650 a viac bodmi: zľava 100%

Zľava sa vzťahuje na základné štartovné 50 EUR.

Ako zistiť svoj aktuálny ITRA performance index: zadajte svoje meno a priezvisko na ITRA webstránke, ak nájde Váš profil, kliknite naň a vyhľadajte si New Performance Index v kategórii GENERAL.

Prezentácia účastníkov:
Prezentácia účastníkov v piatok 10. marca 2023 bude prebiehať v Trenčíne v 
budove Lodenicna ulici Kniežaťa Pribinu 6777 od 18.00 hod. do 22.30 hod. V sobotu 11. marca 2023 ráno bude prezentácia prebiehať na tom istom mieste od 05.00 hod. do 05.40 hod.
 

Štart:
V sobotu 11. marca 2023 o 06.00 hod.Trenčíne pri 
budove Lodenicna ulici Kniežaťa Pribinu 6777 (budova Lodenice sa nachádza na brehu Váhu cca 650 metrov chôdze od budovy Sokolovne, kde je miesto nocľahu pre tých účastníkov, ktorí si ho zarezervovali). Štart účastníkov Leteckej stovky je spoločný. Prosíme Vás, aby ste na štart prišli s dostatočným časovým predstihom.

 

Občerstvovacie stanice a kontrolné stanovištia:

Na trase budú umiestnených šesť občerstvovacích staníc s nápojmi a jedlom. Na týchto miestach budú zároveň aj kontrolné stanovištia so zápisom časov aplikáciou elektronickej časomiery. Nižšie nájdete ich zoznam vrátane umiestnenia, vzdialenosti od štartu a časového limitu.

 

Kontrolné stanovištia budú označené ceduľami uvádzajúcimi číslo kontrolného stanovišťa, miesto, vzdialenosť od štartu a časový limit.

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo zmeny trasy a časových limitov kontrolných stanovíšť. V prípade takýchto zmien budú prihlásení účastníci informovaní prostredníctvom e-mailu.

Na trase nebudú kontrolné body s heslami, kliešťami, fixkami a pod. (“neživé” kontroly bez dobrovoľníkov). Na trase treba počítať s minimálne jedným tajným kontrolným stanovišťom (živá kontrola). Jeden chýbajúci záznam z kontrolného stanovišťa znamená diskvalifikáciu účastníka.

 

Cieľ: 

Cieľ Leteckej stovky sa nachádza v Trenčíne v budove Lodenicna ulici Kniežaťa Pribinu 6777. Celkový časový limit pre absolvovanie trasy Leteckej stovky je 28 hodín (do 10.00 hod. v nedeľu 12. marca 2023).

Parkovanie:

V piatok 10. marca resp. v sobotu 11. marca ráno (resp. počas víkendu, kedy sa podujatie koná) si svoje auto môžete odparkovať na parkovisku pri budove krytej plavárne v Trenčíne (cca 500 metrov od miesta prezentácie a štartu). Toto parkovisko je bezplatné. Ďalšie informácie o možnostiach parkovania v Trenčíne nájdete TU. Parkovanie priamo pri alebo pred budovou Lodenice, kde prebieha prezentácia a je to aj miesto štartu a cieľa, nie je možné.

Upozornenia:

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo zmeny trasy, zmeny programu podujatia alebo zrušenia podujatia. V prípade takýchto zmien budú prihlásení účastníci informovaní prostredníctvom e-mailu.

Doprava na podujatie (resp. na jeho štart), ako aj doprava z trasy v prípade predčasného ukončenia účasti (DNF) je v réžii účastníkov podujatia. Pre spoje z Bezovca (zastávka autobusu 1,3 km od K4 Šport Chata) pozrite tento dokument.

Služba prepravy dropbagov nie je súčasťou podujatia Letecká stovka.

Počas trasy treba dbať na pitný režim a dostatočný prísun stravy. Na trase budú rozmiestnené občerstvovacie stanice (6), ktoré budú ponúkať občerstvenie (na každej bude aj športový nápoj Nutrend, magnézium, soľ a hroznový cukor). Ak používate doplnky, ako gély, soľné tablety či energentické tyčinky a pod., tieto si treba pribaliť do batoha.

Počasie je dôležitým faktorom počas stoviek. Dbajte na svoju bezpečnosť - Letecká stovka je ZIMNÉ športové podujatie. Sledujte predpovede počasia pred podujatím a prispôsobte im svoje vybavenie a oblečenie. Nepodceňujte vybavenie a predovšetkým oblečenie (vrátane náhradného)! Prečítajte si informácie k odporúčanej výbave.

 

Počasie budeme sledovať počas priebehu podujatia. V prípade, že by počasie mohlo predstavovať bezpečnostnú hrozbu, bude organizátorom vyslaná komunikácia účastníkom a budú podniknuté kroky na základe rozhodnutia organizátora. 

Informácie k stavu trasy (týždeň pred pretekmi):

 • Prechod cez asfaltovú cestu smerujúcu na Bánovce nad Bebravou cestou na beckov je vyznačený cez podchod.

 • Potok križujúci hrádzu - 8.3. bolo v ňom málo vody a dal sa prejsť po kameňoch. Stav bude skontrolovaný v piatok ráno.

 • Cestou po modrej značke na Panskú Javorinu je na jednom mieste ťažba dreva a chodník je rozbitý od mechanizmov. Úsek sa dá bez problémov obísť.

 • Úsek pred Beckovom aj pred K1 - hrádza na cca 300 m dlhom úseku prehádza na asfaltovú cestu a potom sa vracia späť mimo asfalt - treba zvýšiť pozornosť.

 • Na hrebeni Považského Inovca je miestami do 10-15 cm zľadovatelého a udupaného snehu.

 • V úseku pri horárni pod Kostolným vrchom je časť trasy rozbahnená a zložitejšia na navigáciu - na tomto úseku bolo doplnené hustejšie dodatočné značenie.

 • Na Prieľačine je orientačne komplikovanejší úsek s posilneným dodatočným značením,

 • Na hrebeni Inovca su miestami padnuté stromy, ktoré sa dajú bez problémov preliezť alebo obísť.

 • Mníchova Lehota - Jarky - pozor na prechod cez hlavnú cestu smerujúcu do Bánoviec nad Bebravou - býva tu hustá premávka!

 • Za cestou trasa križuje železničnú trať, nachádza sa tu prechod.

 • V okolí Čiernachova je pozatieraná turistická značka, úsek je doplnený vlastným značením. Na chodníku sú pozostatky po ťažbe, ktoré sa dajú obísť.

 • Na Čiernachovských lúkach a pod nimi sú rozblatené úseky, ktoré sa dajú obísť.

 • Úsek pred lesoparkom Brezina býva za mokra rozblatený.

Kontakt:

letecka100k@gmail.com

bottom of page