top of page

Informácie

Pozývame vás srdečne na horský ultramaratón a diaľkový pochod Letecká stovka, ktorá sa bude konať 8.-9. marca 2025 v pohoriach Považský Inovec a Strážovské vrchy. Podujatie s trasou dlhou 106 km je určené pre jednotlivcov. Leteckú stovku 2025 organizuje o.z. SLOVAK ULTRA TRAIL.

O.z. SLOVAK ULTRA TRAIL je od roku 2015 členom ITRA (International Trailrunning Association).

 

Upozorňujeme, že Letecká 50 je samostatným diaľkovým pochodom a nie je súčasťou tohto podujatia.


Kategórie:
Muži
Ženy

Muži 50+ (veková kategória účastníkov s vekom 50 rokov a viac)
Ženy 50+ (veková kategória účastníkov s vekom 50 rokov a viac)

Štartovný poplatok:

?? EUR na osobu

 

O spôsobe úhrady príspevku budú prihlásení účastníci informovaní prostredníctvom e-mailu.

Počet účastníkov:

Maximálne 200 účastníkov

Zľavy na základe ITRA bodov (ITRA performance index - kategória GENERAL):

Muži s 700 a viac bodmi: zľava 50%

Muži s 800 a viac bodmi: zľava 100%

Ženy s 550 a viac bodmi: zľava 50%

Ženy s 650 a viac bodmi: zľava 100%

Zľava sa vzťahuje na základné štartovné ?? EUR.

Ako zistiť svoj aktuálny ITRA performance index: zadajte svoje meno a priezvisko na ITRA webstránke, ak nájde Váš profil, kliknite naň a vyhľadajte si New Performance Index v kategórii GENERAL.

Prezentácia účastníkov:
Prezentácia účastníkov v piatok 7. marca 2025 bude prebiehať v Trenčíne v 
budove Sokolovne na Mládežníckej ul. 1445/2 od 18.00 hod. do 22.00 hod. V sobotu 8. marca 2024 ráno bude prezentácia prebiehať na tom istom mieste od 05.00 hod. do 05.40 hod.
 

Štart:
V sobotu 8. marca 2025 o 06.00 hod. v Trenčíne pri 
budove Sokolovne na Mládežníckej ul. 1445/2. Štart účastníkov Leteckej stovky je spoločný. Prosíme Vás, aby ste na štart prišli s dostatočným časovým predstihom.

 

Občerstvovacie stanice a kontrolné stanovištia:

Na trase bude umiestnených šesť občerstvovacích staníc s nápojmi a jedlom. Na týchto miestach budú zároveň aj kontrolné stanovištia so zápisom časov aplikáciou elektronickej časomiery. Nižšie nájdete ich zoznam vrátane umiestnenia, vzdialenosti od štartu a časového limitu.

 

Kontrolné stanovištia budú označené ceduľami uvádzajúcimi číslo kontrolného stanovišťa, miesto, vzdialenosť od štartu a časový limit.

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo zmeny trasy a časových limitov kontrolných stanovíšť. V prípade takýchto zmien budú prihlásení účastníci informovaní prostredníctvom e-mailu.

Na trase nebudú kontrolné body s heslami, kliešťami, fixkami a pod. (“neživé” kontroly bez dobrovoľníkov). Na trase treba počítať s minimálne jedným tajným kontrolným stanovišťom (živá kontrola). Jeden chýbajúci záznam z kontrolného stanovišťa znamená diskvalifikáciu účastníka.

 

Cieľ: 

Cieľ Leteckej stovky sa nachádza v Trenčíne v budove Sokolovne na Mládežníckej ul. 1445/2. Celkový časový limit pre absolvovanie trasy Leteckej stovky je 25 hodín (do 07.00 hod. v nedeľu 9. marca 2025).

Parkovanie:

V piatok 7. marca resp. v sobotu 8. marca ráno (resp. počas víkendu, kedy sa podujatie koná) si svoje auto môžete odparkovať na parkovisku pri budove krytej plavárne v Trenčíne (cca 300 metrov od miesta prezentácie a štartu). Toto parkovisko je bezplatné. Ďalšie informácie o možnostiach parkovania v Trenčíne nájdete TU. Parkovanie priamo pri alebo pred budovou Sokolovne, kde prebieha prezentácia a je to aj miesto štartu a cieľa, nie je možné.

Upozornenia:

Organizátor podujatia si vyhradzuje právo zmeny trasy, zmeny programu podujatia alebo zrušenia podujatia. V prípade takýchto zmien budú prihlásení účastníci informovaní prostredníctvom e-mailu.

Doprava na podujatie (resp. na jeho štart), ako aj doprava z trasy v prípade predčasného ukončenia účasti (DNF) je v réžii účastníkov podujatia. Pre spoje z Bezovca (zastávka autobusu 1,3 km od K3 Šport Chata) pozrite tento dokument.

K dispozícii bude služba prepravy dropbagov na občerstvovaciu stanicu K4 Duchonka na 62. kilometri (pre viac informácii pozrite sekciu Dropbagy).

Počas trasy treba dbať na pitný režim a dostatočný prísun stravy. Na trase budú rozmiestnené občerstvovacie stanice (6), ktoré budú ponúkať občerstvenie (na každej bude aj športový nápoj, magnézium, soľ a hroznový cukor). Ak používate doplnky, ako gély, soľné tablety či energentické tyčinky a pod., tieto si treba pribaliť do batoha.

Počasie je dôležitým faktorom počas stoviek. Dbajte na svoju bezpečnosť - Letecká stovka je ZIMNÉ športové podujatie. Sledujte predpovede počasia pred podujatím a prispôsobte im svoje vybavenie a oblečenie. Nepodceňujte vybavenie a predovšetkým oblečenie (vrátane náhradného)! Prečítajte si informácie k odporúčanej výbave.

 

Počasie budeme sledovať počas priebehu podujatia. V prípade, že by počasie mohlo predstavovať bezpečnostnú hrozbu, bude organizátorom vyslaná komunikácia účastníkom a budú podniknuté kroky na základe rozhodnutia organizátora. 

Informácie k stavu trasy (týždeň pred pretekmi):

 • Prechod cez asfaltovú cestu smerujúcu na Bánovce nad Bebravou cestou na Beckov je vyznačený cez podchod.

 • Úsek pred Beckovom aj pred K1 - hrádza na cca 300 m dlhom úseku prehádza na asfaltovú cestu a potom sa vracia späť mimo asfalt - treba zvýšiť pozornosť.

 • Trasa pred Bezovcom je rozbahnená.

 • Za Bezovcom v smere na Hájovňu rozblatená cesta.

 • Potom pred Duchonkou potreba preskákať po pníkoch.

 • V úseku pri horárni pod Kostolným vrchom je časť trasy rozbahnená a zložitejšia na navigáciu.

 • Na Prieľačine je orientačne komplikovanejší úsek s posilneným dodatočným značením,

 • Na hrebeni Inovca su miestami padnuté stromy, ktoré sa dajú bez problémov preliezť alebo obísť.

 • Mníchova Lehota - Jarky - pozor na prechod cez hlavnú cestu smerujúcu do Bánoviec nad Bebravou - býva tu hustá premávka!

 • Za cestou trasa križuje železničnú trať, nachádza sa tu prechod.

 • Na Čiernachovských lúkach a pod nimi sú rozblatené úseky, ktoré sa dajú obísť.

 • Úsek pred lesoparkom Brezina býva za mokra rozblatený.

Kontakt:

letecka100k@gmail.com

bottom of page